COVID-19 TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLAÇLAR İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ 09.04.2020

Bu doküman; Liverpool Üniversitesi İlaç Etkileşimleri Grubu tarafından deneysel COVID-19 tedavisinde kullanılan ilaçların diğer ilaçlarla olan etkileşimleri konusunda hazırlanmış olan tabloların ve bilgilendirme metinlerinin tamamen Türkçeye çevrilmesiyle hazırlanmıştır. Grup tar afından hazırlanan dokümanın İngilizce versiyonu http://www.covid19-druginteractions.org internet adresinde yer almaktadır. Bu doküman 20.03.2020 tarihinde güncellenen ve yayımlanan dokümanın çevirisidir. Grup tarafından ilerleyen süreçte yapılacak olan güncellemelere ilişkin bilgiye erişim bu adres üzerinden sağlanabilecektir.

Bu dokümanda yer alan tüm bilgiler tavsiye niteliğindedir. Gerekli durumlarda diğer kaynaklara başvurulmalıdır. Bu dokümanda etkileşim bilgisi yer almayan ilaçların tedaviye eklenmesi halinde ilaçların Kısa Ürün Bilgilerine ve diğer kaynaklara erişim sağlanması ve ilaç etkileşimi konusunda tedavinin gözden geçirilmesi tavsiye edilir. Bakanlığımız tarafından yayımlanan tedavi rehberleri kapsamında kullanılan ilaçların Kısa Ürün Bilgilerinde yer alan ilaç etkileşimlerine, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu resmi internet sitesinde yer alan KÜB/KT listesinden (https://www.titck.gov.tr/kubkt) erişim sağlanabilecektir.

 

COVID-19 TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLAÇLAR İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ 09.04.2020 İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!!

Paylaş:

Faruk Danış

Asker çocuğu olarak dünyaya gelince gezmeyi ve gittiği her yerde yeni şeyler denemeyi alışkanlık haline getirip; çocukluğunda Erzurum’da başlayan kar tutkusunun peşinden önce kayak sonra snowboard ile Palandöken’ den Alp’ lere kadar kaymış bir gezgin, gittiği her yerde yeni tatlar arayan gurme. Hayallerinin peşinden koşarak doktor olmuş, aksiyon tutkusunu konsol oyunları, airsoft , BMW tutkusu ve Hacettepe Acil ile birleştirmiş… Daha fazlası için instagram @farukdanis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir